Logotyp av Mäklarcentrum
Logotyp av Mäklarcentrum

Polstjärnegatan 43

Vetterstorp, Västerås kommun

Visa på karta

1 295 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    80,5 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 181 kr/mån
    Driftkostnad
    2 400 kr/år

Byggår
1964
Energiklass
D
Pris/m²
16 087 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till en naturnära bostad på Polstjärnegatan, belägen i den lugna stadsdelen Vetterstorp i Västerås. Denna välplanerade lägenhet om 80,5 kvadratmeter erbjuder ett harmoniskt boende med utsikt över lummig allmänning. Du bor här i en solid och välskött bostadsrättsförening med stabil ekonomi. Lägenheten är i gott skick och har ett stort vardagsrum med vackert parkettgolv, perfekt för både avkoppling och sociala tillställningar. De två rymliga sovrummen ger dig gott om utrymme och komfort, medan den utbyggda och inglasade balkongen blir en härlig plats att njuta av utsikten över grönskan Läget är mycket attraktivt med närhet till förskolor, skolor, butiker och goda kommunikationer, som gör vardagen smidig och enkel. Upptäck ett boende som förenar funktionalitet med naturnära skönhet – ett hem att trivas i. Välkommen till Vetterstorp!
Läs mer hos mäklaren
Logotyp av Mäklarcentrum

Räkna på ditt nya boende

Föreningen

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling