Logotyp av OBOS i Sverige
Logotyp av OBOS i Sverige

Vega Allé 130

Vega, Haninge kommun

Visa på karta

3 990 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    84 m²
    Avgift
    6 143 kr/mån

Pris/m²
47 500 kr/m²
Premium
Nyproduktion
Uteplats
Hiss
Bo praktiskt på bästa och lugnaste läge i populära Vega! Nybyggd, ljus och rymlig 3:a med drömmig arbetsbänk i köket! Här får du högt i tak (2,70), fönster åt tre håll och uteplats mot gården. Entré med klinker och skjutdörrsgarderob så att du slipper se alla jackor, ryggsäckar, vantar, stövlar och träningsskor. Masterbedroom med klädkammare i den ena delen av lägenheten och det lilla sovrummet i andra delen. Kan det bli bättre? Ja det kan det! Det stilrena köket bjuder verkligen in till matlagning och middagar. Mycket arbetsyta så många kan hjälpas åt utan att trängas. Matbordet kan bli extra långt när det behövs - då köket övergår i en öppen och ljus vardagsrumsdel. Härifrån når du den generösa stenlagda uteplatsen som du kan göra till din egen grönskande oas. Föreningen tillåter dessutom bygge av insynskydd utifrån deras riktlinjer. Duschar gör du i helkaklat rymligt badrum med kommod och tvättstugedel. Arbetsbänk med belysning och gott om väggskåp gör livet och tvätten enklare! I lägenheten finns ett förråd men behöver du mer plats för dina saker så finns det externa förråd att hyra i föreningen. I Vega Garden får du frisk luft mellan husen, trevliga grannar, grön innergård med grillplats, lekyta för ungarna och flera sittplatser att njuta av! Du kommer väl och tittar? Välkommen hem till Brf Vega Garden!