Logotyp av MOHV Haninge/Tyresö
Logotyp av MOHV Haninge/Tyresö

Gaffelseglet 39

Vega, Haninge kommun

Visa på karta

3 300 000 kr

2 995 000 kr+10 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    68 m²
    Våning
    4 av 4, hiss finns
    Avgift
    5 147 kr/mån
    Driftkostnad
    11 615 kr/år

Byggår
2019
Förening
BRF Bonneville i Vega
Energiklass
C
Pris/m²
48 529 kr/m²
Balkong
Hiss
Accepterat pris! Ring gärna för privat visning! Välkommen till en av de välplanerade och ljusa 3:orna i Brf Boneville med en fantastisk balkong som sträcker sig runt huset! Här bor du högst upp i huset och njuter av solen från tidig morgon till sen kväll. Lägenheten ligger i ett mycket bra läge med närhet till både grönområde och ett par minuters gångavstånd till pendeln! Modern öppen planlösning mellan kök och vardagsrum, 2 bra sovrum varav ett med utgång till balkongen samt helkaklat fräscht duschrum med både tvättmaskin och torktumlare. Lägenheten har genomgående fin färgsättning, parkettgolv och förråd/klädkammare. - HÖGST UPP I HUSET - FANTASTISK BALKONG RUNT HELA LÄGENHETEN - SOL FRÅN MORGON TILL KVÄLL - ÖPPEN PLANLÖSNING - MODERN FÄRGSÄTTNING - HELKAKLAT DUSCHRUM - LUGNT LÄGE MED PARKERING UTANFÖR HUSET Från Vega är det nära till det mesta! Bad, natur, kommunikationer, shopping och stadsliv! Med Södermalm och Stockholm bara en kort bilresa iväg når du innerstans puls samtidigt som du bor med naturen runt hörnet! På ca 10 minuters gångväg från bostaden finns Hemköpsbutik, gym och kort gångavstånd även till flera förskolor och skolor. Bara några minuter bort med bil finns Ica maxi, Systembolaget, Lidl, MIO och Coop Forum. Även Länna shoppingcentrum, Haninge Centrum och Port 73 finns i närområdet där man hittar apotek, caféer, flera butiker, frisörer och gym m.m. Sjukhus och annan kommunal service finns också på bekvämt avstånd. I Haninge kommun finns ett gediget utbud av fritidsaktiviteter, skolor och service. Simhall, flera ridsportsanläggningar, sporthall och bibliotek samt trevliga restauranger och kaféer som ger en trivsam närmiljö. Till pendeltågsstationen tar det ca 5 minuter att gå från bostaden - man är i city på ca 20 min. Planerna för området med pendeln och bebyggelse med flerbostadshus och centrum gör att Vega/Hermanstorp/Kolartorp växer ihop med centrala Handen.