Logotyp av SkandiaMäklarna Österåker/Vaxholm
Logotyp av SkandiaMäklarna Österåker/Vaxholm

Karl Martins väg 4

Vaxön, Vaxholms kommun

Visa på karta

2 345 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    81 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 795 kr/mån
    Driftkostnad
    9 600 kr/år

Energiklass
C
Pris/m²
28 951 kr/m²
Premium
Trivsam och ljus gavellägenhet med ett insynsskyddat och privat läge högst upp i huset. Lägenheten har renoveringsbehov gällande ytskikt och kök men med renoverat helkaklat duschrum. Bostaden erbjuder generösa ytor och en flexibel planlösning med stora möjligheter att skapa ett personligt drömhem. Här finns nu chansen att sätta din egen prägel och förädla en riktig oslipad pärla. Härlig inglasad balkong i ogenerat läge med vacker utsikt mot grönska och Bogesundslandet. Bostaden säljs av bostadsrättsföreningen och är en tidigare hyresrätt. Föreningen är stabil och välskött och har även ytterligare kvarvarande hyresrätter som framtida dolda tillgångar. Närområdet erbjuder goda pendlar kommunikationer med buss eller båt, badplatser, idrottsanläggning, ICA Supermarket, förskola/skola mm. För den naturintresserade finns hela Bogesundslandet med både fina promenadområden, havsbad, golf och för ridintresserade hästar och stall. Välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Föreningen

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling