Logotyp av Fastighetsbyrån Växjö
Logotyp av Fastighetsbyrån Växjö

Axel Ohlssons gata 15E

Växjö kommun

Visa på karta

1 345 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    72 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    5 287 kr/mån
    Driftkostnad
    3 150 kr/år

Förening
BRF BoKlok Pysslingen
Energiklass
B
Pris/m²
18 681 kr/m²
Premium
Varmt välkomna till Axel Ohlssons gata 15E! Nu har du möjlighet att förvärva en superfin 3:a på Telestadshöjden. Bostaden ligger på andra våningen och är på 72 kvm. När man kommer in möts man av den öppna entrén. Vidare finner man det stora, rymliga och moderna badrummet. Bostaden har sedan en öppen planlösning mellan köket och vardagsrummet där man även kommer ut till bostadens balkong. I bostaden finns två bra sovrum. På Telestadshöjden bor man i ett av Växjö nyaste bostadsområden. Här bor man med närhet till både naturen samt den nybyggda Engelska skolan. Välkomna på visning!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF BoKlok Pysslingen

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling