Logotyp av Widerlöv Nacka
Logotyp av Widerlöv Nacka

Betsövägen 10

Västra Orminge, Nacka kommun

Visa på karta

1 995 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    55 m²
    Våning
    2 av 4, hiss finns
    Avgift
    4 810 kr/mån
    Driftkostnad
    3 600 kr/år

Byggår
1970
Förening
BRF Betsövägen
Energiklass
F
Pris/m²
36 273 kr/m²
Premium
Hiss
Detta är en kommande försäljning - Ring mäklaren på 0702818127 för att boka visning. Nu saluförs denna populära 55kvm med genomtänkt planlösning, fina ytskikt och renoverat badrum - ett stenkast från Orminge centrum! - Optimal planlösning som uppfyller de flesta behov - Den populäraste lägenhetstypen i huset - Ingen insyn med grönska direkt utanför fönsterpartierna - Renoverat badrum vilket är unikt i huset! - Lägenheten planeras att få en stor balkong som sträcker sig längst med lägenheten Välkomna en trappa upp till denna välplanerade 3:a. Lägenheten erbjuder två sovrum, renoverat badrum, ombyggd hall och en perfekt öppen planlösning över kök och vardagsrum. Här passar det perfekt att bjuda över familj och vänner på middag. Bostaden har många fönster med utsikt över grönska och får in mycket ljusinsläpp vilket gör den väldigt behaglig. Här finns dessutom ingen insyn! Renoverat, helkaklat badrum med stor spegel och kommod med förvaring, dusch, tvätt/tork och golvvärme. Komplett kök med spis, fläkt, diskmaskin, kyl/frys och gott om yta för matlagning över köksbänk. Båda sovrummen har gott om fövaring i garderob och städskrubb samt plats för stor säng, skrivbord och annat möblemang. Det finns dessutom planer i kommande byggprojekt att lägenheten kommer att få en stor balkong som ska sträcka sig från sovrum till sovrum. Separat förråd finns i källaren. Här är det bara att flytta in med flexibelt tillträde! Området är väldigt lugnt och skönt och samtidigt väldigt nära till Orminge centrum som erbjuder matbutiker, gym, restauranger och täta avgångar med buss in till stan. Orminge är ett expansivt område med goda framtidsutsikter och har även nära till vackra naturområden och badsjöar. Kontakta gärna mäklaren för mer information och varmt välkommen på visning!