Logotyp av Fastighetsbyrån Malmö
Logotyp av Fastighetsbyrån Malmö

Jägersrovägen 15B

Västra Kattarp, Malmö kommun

Visa på karta

1 295 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    74,5 m²
    Våning
    2 av 4, hiss finns ej
    Avgift
    6 168 kr/mån
    Driftkostnad
    10 812 kr/år

Byggår
1960
Förening
Riksbyggen BRF Tulpanen i Malmö
Energiklass
F
Pris/m²
17 383 kr/m²
Premium
Balkong
Här har du chansen att förvärva en stilren och välplanerad trerummare med renoverat kök och badrum som kombinerar modern design med hög funktionalitet. Den balkong i västerläge förlänger sommarkvällarna och blir en självklar plats för avkoppling och umgänge. Bostaden bjuder dessutom på en härlig huskänsla. Invändigt möts du av en genomgående planlösning som skapar ett fint ljusflöde och en luftig atmosfär. Här finns generösa och smart planerade förvaringsutrymmen som förenklar vardagen och gör hemmet lätt att hålla välorganiserat. De två rymliga sovrummen erbjuder privata och rofyllda rum, medan det stora vardagsrummet blir en naturlig samlingspunkt för familj och vänner. Föreningen har sett till att hålla ett ständigt underhåll av huset och har då moderniserat tvättstugor, erbjuder bastu och spelrum i källaren. Här har du även utrymme för att ställa undan barnvagnar och cyklar. Längs med gatan hittar du fria parkeringar om du är i behov av bil och både garage och carport går att hyra efter ett kösystem. Med sin närhet till det mesta och omgiven av grönska och äppelträd är läget lugnt och stillsamt. Runt hörnet finner du bussarna som tar dig snabbt till centrum, centralen eller Jägersro. Närheten till motorvägen gör att du snabbt tar dig vidare vilket gör läget perfekt för pendlaren. Det är cykelavstånd till mataffärer, grönområden och skola för F-2 ca 4 min ifrån bostaden. På Persborgs torg och Kattarps torg finner du små butiker. Välkomna på visning!
Läs mer hos mäklaren