Logotyp av SkandiaMäklarna Göteborg Väster
Logotyp av SkandiaMäklarna Göteborg Väster

Munspelsgatan 22

Västra Frölunda, Göteborgs kommun

Visa på karta

3 100 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    75 m²
    Våning
    4 av 5, hiss finns
    Avgift
    5 838 kr/mån
    Driftkostnad
    5 040 kr/år

Byggår
2020
Förening
BRF Strandsnäckan
Energiklass
E
Pris/m²
41 333 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till Munspelsgatan 22! Här har du möjligheten att förvärva en trivsam och välskött bostadsrätt med en härlig inglasad balkong, dubbla badrum, fantastiskt ljusinsläpp och tillgång till egen tvättstuga. Denna ljusa och genomtänkta bostad hälsar dig välkommen med en harmonisk atmosfär redan från entrén. Hallen erbjuder gott om förvaringsutrymme för att hålla ordning och reda. Det moderna köket är fullt utrustat med alla bekvämligheter du behöver för en bekväm vardag. Det öppna och ljusa vardagsrummet skapar en social yta som inbjuder till avkoppling och umgänge. Stora fönster släpper in rikligt med naturligt ljus och bidrar till en härlig atmosfär. Bostaden kompletteras med en stor inglasad balkong där du har möjlighet att skapa din egen lilla oas. Två rymliga sovrum och en klädkammare erbjuder extra förvaringsutrymme och flexibilitet. Det extra lyftet i denna bostad utgörs av två kompletta badrum, vilket ökar bekvämligheten och gör morgonrutinerna smidiga. Här bor du i optimalt läge mellan stad och hav, med närhet till kommunikationer, affärer och centrala Göteborg. Expansiva Frölunda Torg, med fler än 200 butiker och all tänkbar service, ligger knappt en kilometer bort. Fina cykelvägar leder dig snabbt in till stan eller ut till havet och Göteborgs vackra skärgård.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Strandsnäckan

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling