Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Västerås
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Västerås

Benvägen 14

Västerås, Västerås kommun

Visa på karta

995 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    86,5 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 628 kr/mån
    Driftkostnad
    8 736 kr/år

Byggår
1968
Förening
BRF Bävern
Energiklass
E
Pris/m²
11 503 kr/m²
Premium
Här erbjuds en modern och bra planerad lägenhet med fönster som skapar ett vackert ljusflöde. Välkommen till ett hem att trivas i. Det första som möter oss i denna lägenhet är en stor och öppen hall med möjligheter till goda förvaringsutrymmen. Vidare finns kök, vardagsrum, badrum och två stora sovrum. Köket är praktiskt och fräscht med bra förvaringsmöjligheter, generösa arbetsytor och bänkskiva i ek. Det rymliga och lättmöblerade vardagsrummet bjuder på fint ljusinsläpp och härliga umgängesytor. I badrummet finns bland annat toalett, dusch, badkar, handfat. Att ha tillgång till utevistelse från lägenheten är något som många drömmer om. I den här trean finns en stor och inglasad balkong som verkligen höjer livskvaliteten för dig som boende. Här kan du njuta av härliga kvällar med både familj och vänner. Balkongen nås från vardagsrummet och erbjuder lättmöblerade ytor, sol hela dagen och plats för matbord och stolar. Brf Bävern är en välskött och stabil förening med god ekonomi och ständigt fokus på förbättringsåtgärder som bland annat tillhandahåller tvättstuga, cykelrum, hobbyrum, elbilsladdare och solpaneler. Till lägenheten hör ett rymligt förråd som ligger på samma våning.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Bävern

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling