Logotyp av Mäklarhuset Halmstad
Logotyp av Mäklarhuset Halmstad

Nordalavägen 18

Vallås / Travet, Halmstads kommun

Visa på karta

1 725 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    72 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    5 258 kr/mån
    Driftkostnad
    13 800 kr/år

Byggår
2017
Förening
BRF Boklok Travet
Energiklass
D
Pris/m²
23 958 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till denna fina trerummare om 72 kvm i trivsamma Brf BoKlok Travet i utkanten av Vallås angränsande till härlig natur! I denna lägenheten har vi balkong åt väster vilket betyder eftermiddags- och kvällssol! Vi gillar smidigheten med loftgång, intilliggande parkeringsplats(ingår) samt goda utrymmen för sopsortering och förråd. Invändigt erbjuder lägenheten en ljus och modern boendemiljö med bl.a. ett rymligt badrum med tvättmaskin och torktumlare, två sovrum och en öppenhet mellan kök och vardagsrum vilket skapar ett socialt samspel. Genomgående ljusa och moderna materialval skapar en snygg och enhetligt interiör. Inuti är lägenheterna oerhört kvadratsmarta! Vallås är ett stort område och i denna del bor du med närhet till skog och strövområden med Sperlingsholm och Nissan en kort promenad bort. Cykelavstånd till Vallås centrum som erbjuder ICA-affär, vårdcentral, apotek och folktandvård mm., även cykelavstånd till Halmstad city. Goda bussförbindelser med hållplats i närheten. Varmt välkommen på visning av denna fina lägenhet! Med vänlig hälsning, Emil Mäklarhuset - 0703 57 19 24
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Boklok Travet

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling