Logotyp av Broberg Mäkleri AB
Logotyp av Broberg Mäkleri AB

Valhallagatan 64

Valhall, Skara kommun

Visa på karta

205 000 kr

225 000 kr-9 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    80,5 m²
    Våning
    2
    Avgift
    6 681 kr/mån
    Driftkostnad
    4 800 kr/år

Byggår
1969
Förening
Riksbyggen BRF Skarahus nr 3
Energiklass
E
Pris/m²
2 547 kr/m²
Balkong
Ljus och välplanerad lägenhet om tre rum och kök belägen på andra våning. Bostaden erbjuder ett fräscht och smakfullt kök i vitt med vitrinskåp, diskmaskin samt plats för matbord vid fönstret. Vidare finns två rymliga sovrum, varav det ena har utgång till balkong under tak. Det generösa vardagsrummet har fönster i två väderstreck vilket ger ett härligt ljusinsläpp och en luftig känsla. Lägenheten disponerar även ett badrum med tvättmaskin och avdelad wc. Genomgående enhetliga golv och ljusa väggar som skapar en harmonisk helhet. Praktiskt förråd finns intill lägenheten på samma våningsplan. I månadsavgiften ingår det mesta, även TV och bredband. Läget är bekvämt med nära till service som skola, kommunikationer och annat som underlättar vardagen. Varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren
Logotyp av Broberg Mäkleri AB

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Skarahus nr 3

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling