Logotyp av LF Fastighetsförmedling Karlskrona
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Karlskrona

Alamedan 19B 1202-B

Trossö, Karlskrona kommun

Visa på karta

2 550 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    68 m²
    Våning
    2 av 4, hiss finns
    Avgift
    4 484 kr/mån
    Driftkostnad
    3 600 kr/år

Byggår
1946
Förening
BRF Trädgården Karlskrona
Pris/m²
37 500 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Stilren och nyrenoverad 3:a med balkong – centralt på Trossö! Välkommen till denna smakfullt renoverade trea om 68 kvm, perfekt belägen mitt på populära Trossö! Här bor du modernt och bekvämt i ett hus med hiss – nära stadens puls men med lugnet hemma. Bostaden bjuder på ett helt nytt och elegant kök från HTH i grå ton, komplett med matplats och gott om förvaring – en naturlig samlingspunkt för både vardag och helg. Vardagsrummet är luftigt och ljust med plats för både soffhörna och matsalsbord. Härifrån når du också den härliga balkongen, perfekt för morgonkaffet eller kvällshänget. Det nya, helkaklade badrummet med 10 års garanti på tätskiktet, är stilrent och funktionellt, utrustat med tvättmaskin för extra komfort. Sovrummet är rogivande och ombonat – en plats att trivas i. Lägenheten har genomgående ljusa ytskikt och moderna materialval som skapar en harmonisk och inbjudande känsla. En rofylld, arkitektritad trädgård kommer att skapas på föreningens vackra innergård. En perfekt bostad för dig som söker något inflyttningsklart, med både stil och bekvämlighet – mitt i hjärtat av Karlskrona!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Trädgården Karlskrona

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling