Logotyp av LF Fastighetsförmedling Skövde
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Skövde

Stenmursgatan 27D

Trädgårdsstaden, Skövde kommun

Visa på karta

1 545 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    69 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    5 618 kr/mån

Byggår
2017
Förening
BRF BoKlok Anjou
Energiklass
C
Pris/m²
22 391 kr/m²
Balkong
Varmt välkommen till Stenmursgatan 27D där vi finner denna ljusa bostadsrätt byggd 2017. Här bor du i en stilren och väldisponerad 3:a om ca 69kvm med härligt ljusinsläpp från två olika väderstreck. Bostaden erbjuder en trevlig öppen planlösning mellan kök och vardagsrum, två sovrum, ett fräscht badrum samt en skön och rymlig balkong. Här är det en trevlig och familjär känsla i området med endast fyra lägenheter i varje 2-plans hus. Området Trädgårdsstaden är en dröm för barnfamiljen eller dig som trivs med det småskaliga och personliga men ändå bekväma och moderna. Här har du allt du behöver på bekvämt avstånd. Ta en skön promenad i naturen, ta cykeln eller bussen till stan. På Stenmursgatan bor du i ett barnvänligt område med gångavstånd till Trädgårdsstadens förskola och grundskola (F-ÅK 6). Shopping och matbutiker ligger på kort avstånd samt goda kommunikationer till service! Kontakta ansvarig mäklare för mer information!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF BoKlok Anjou

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling