Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Torslanda
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Torslanda

Fornborgsgatan 27

Torslanda - Centralt, Göteborgs kommun

Visa på karta

2 450 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    66,6 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    4 750 kr/mån
    Driftkostnad
    8 760 kr/år

Byggår
1967
Förening
HSB BRF Nolered i Göteborg
Energiklass
D
Pris/m²
36 787 kr/m²
Premium
Här presenteras en härligt belägen tvåa med ett läge som verkligen sticker ut från mängden. Här bor man med en sällsynt känsla av avskildhet och frihet där den öppna vyn och den omgivande grönskan skapar en trivselkänsla som är svårslagen. Utanför bostaden breder grönskande trädtoppar ut sig – helt utan påtaglig insyn och med ett lugn som är svårt att hitta. Den inglasade balkongen blir bostadens naturliga höjdpunkt och levererar ett fantastiskt solläge där solen kan avnjutas hela dagen. Interiören är dessutom ytterst välplanerad och optimerad då bostaden smart byggts om till tre rum och kök genom att vardagsrummet delats av, vilket skapar extra flexibilitet för både familjeliv, gästrum eller hemmakontor. Du promenerar enkelt till Willys matbutik, förskola och skola samt till smidiga kommunikationer. Välkomna att boka tid för visning!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Nolered i Göteborg

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling