Logotyp av Fastighetsbyrån Täby
Logotyp av Fastighetsbyrån Täby

Blinkersgatan 13

Täby Park, Täby kommun

Visa på karta

3 345 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    55 m²
    Våning
    3 av 5, hiss finns
    Avgift
    3 588 kr/mån
    Driftkostnad
    4 800 kr/år

Byggår
2025
Förening
Riksbyggen BRF Bersån i Täby
Energiklass
C
Pris/m²
60 818 kr/m²
Premium
Nyproduktion
Hiss
Välplanerad trea med plats för både singelhushållet och den lilla familjen! Varmt välkommen till Täby Park och till Blinkersgatan där dessa 55 kvm smart fördelade över 3 rok står redo för sin första ägare! Lägenheten färdigställdes under 2025 och har moderna och stilrena materialval med kök från Vedum i grått, vitvaror i rostfritt från Electrolux och en genomgående parkett i vitpigmenterad ask. Två fullstora sovrum, ett helkaklat badrum och goda förvaringsutrymmen. Balkong i väst! Vi erbjuder bostadsfilm och virtuell visning. Klicka på 'Läs mer hos mäklaren' för mer information. Bilder, film och virtuell visning kommer från en spegelvänd lägenhet med samma planlösning och materialval som aktuell lägenhet. Brf Bersån är Riksbyggens senaste förening i Täby Park och växer fram i ett delvis färdigställt område. Här omsluter byggnaderna en mysig och lummig innergård som rymmer sittytor, cykelställ, planteringar och grönska. Ekonomin är god redan från start med en låg belåning under 10 000 kr / kvm. Från föreningen har du närhet till kommunikationer med bussar i den direkta närheten samt Roslagsbanan cirka 800 meter till stationen Galoppfältet. Välkommen att kontakta ansvarig mäklare Arvid Sjöquist på 073-396 70 00 vid frågor samt fortsatt intresse!
Läs mer om bostaden
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Bersån i Täby

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling