Logotyp av Bjurfors Trollhättan
Logotyp av Bjurfors Trollhättan

Bergkullevägen 265

Sylte, Trollhättans kommun

Visa på karta

550 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    65,5 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 465 kr/mån
    Driftkostnad
    3 396 kr/år

Byggår
1971
Förening
Riksbyggen BRF Trollhättehus nr 12
Energiklass
E
Pris/m²
8 397 kr/m²
Premium
Balkong
Tilltalande bostad på det högsta våningsplanet där en smart ombyggnation gör att den ursprungliga tvåan nu blir en trea med öppen planlösning som får två bra sovrum. Uppdaterat kök och i övrigt helt nyrenoverad med enhetliga ytskikt och påkostat helkaklat badrum.. Ljus och rymlig med gott om förvaring i stor klädkammare som likväl kan bli ett litet hemmakontor. Stor överbyggd balkong. Välmående förening med god ekonomi där de boende får förmånligt avtal för kabel-TV och bredband via fiber (obligatoriskt). Både hushållsel och bostadsrättstillägg ingår dessutom i avgiften. Parkeringsplats och garage finns att hyra i separat kö. Lugnt och trivsamt område där Sylte Center väntar runt hörnet och erbjuder bland annat matbutik, pizzeria, tandläkare och apotek. Åtkomsten till E45 är mycket smidig och bushållhållplats med regelbundna avgångar finns intill. Det är promenadavstånd till centrum och i närheten finns även nybyggd skola (F-9) samt Slätthults motionsgård med löpar-, cykel-, och skidspår och utegym. Snabbt tillträde möjligt men inget krav. Välkommen att kontakta fastighetsmäklare Robin Bergendahl, 0766478910 för intresseanmälan och mer information.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Trollhättehus nr 12

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling