Logotyp av Fastighetsbyrån Kinna
Logotyp av Fastighetsbyrån Kinna

Järnvägsgatan 9, lgh 1003

Svenljunga, Svenljunga kommun

Visa på karta

1 200 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    73 m²
    Våning
    1 av 4, hiss finns
    Avgift
    4 629 kr/mån
    Driftkostnad
    16 236 kr/år

Byggår
2019
Förening
BRF Stinsen i Svenljunga
Pris/m²
16 438 kr/m²
Uteplats
Hiss
Välkommen till en modern och välplanerad lägenhet som förenar stil, komfort och bekvämlighet! Här i bostadsrättsföreningen Stinsen får du ett hem med smarta lösningar som gör vardagen enkel och trivsam. Bostaden ligger på markplan och har en egen uteplats med direkt anslutning till föreningens grönområde – perfekt för spontana fikastunder eller lek. Invändigt möts du av ett stilrent kök, fräscht badrum och separat toalett. Ursprungligen hade lägenheten två sovrum, men nuvarande ägare har valt att dela av det större rummet för att skapa ett extra rum. Idag används det som barnrum, men det fungerar lika bra som kontor. Vill du återställa till ursprunglig planlösning är det enkelt att ta bort väggen – valet är ditt! Här får du ett hem som känns både modernt och hemtrevligt, med en planlösning som kan anpassas efter dina behov. Och läget? Svårslaget! Du bor mitt i Svenljunga med gångavstånd till allt orten erbjuder. Dessutom finns busshållplats nära – här är bilen inget måste, vilket gör boendet extra flexibelt. Det bästa av allt? Boendet kräver minimalt underhåll. Perfekt för dig som vill lägga tiden på annat än trädgårdsarbete och renovering. Bara flytta in, slappna av och börja trivas!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF Stinsen i Svenljunga

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling