Logotyp av HusmanHagberg Ale
Logotyp av HusmanHagberg Ale

Grangärdesvägen 7A

Surte, Ale kommun

Visa på karta

1 895 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    74,5 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 447 kr/mån
    Driftkostnad
    6 588 kr/år

Byggår
1965
Förening
BRF Granhäcken
Energiklass
C
Pris/m²
25 436 kr/m²
Balkong
Vi har nöjet att presentera en bra planerad och rymlig trea i populära brf Granhäcken. Ljus och trevlig lägenhet med bra läge i föreningen. Solig och fin balkong i syd-/västligt läge. Här är det nära till naturen och uppskattade Surtesjön en härlig badsjö med både strand, badbrygga och grillplatser. Föreningen är populär av en god anledning. Den är välskött och erbjuder sina boende goda faciliteter, såsom gemensamma grönytor och lekplatser för de minsta. Dessutom har föreningen ett aktivt och trevligt socialt sammanhang, vilket ger dig möjligheten att lära känna dina grannar och kanske hitta nya vänner. Från Surte pendelstation tar tåget dig snabbt och miljövänligt till exempelvis centrala Göteborg inom 15 minuter. Varmt välkommen att kontakta mäklare för visning.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Granhäcken

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling