1/19

3 395 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
3 rum
Boarea
68 m²
Våning
2, hiss finns
Avgift
5 528 kr/mån
Byggår
2017
Förening
BRF Löparen i Sundbyberg
Energiklass
D
Pris/m²
49 926 kr/m²
Antal besök
818
Premium
Balkong
Hiss
Varmt välkomna till en av Järvastadens bästa 3or!
En optimalt planerad 3:a med ett fantastiskt ljusinsläpp tack vare sitt gavelläge med fönster i tre väderstreck och balkong i sydväst! En öppen planlösning mellan kök och vardagsrum ger en naturlig och stor yta för familj och vänner umgås på. Köksinredningen bjuder på praktisk förvaring och all modern köksutrustning som kan önskas i form av spis med ugn, mikro, diskmaskin samt kyl/frys och goda ytor för matlagning.
Vidare erbjuder lägenheten två trivsamma och rogivande sovrum med utrymme för säng och garderober. Från balkongen kan ni avnjuta eftermiddags- och kvällssolen. Badrummet är precis som köket modernt och stilrent med tvättmaskin och torktumlare. Rymlig hiss och lättillgängligt källarförråd samt varmgarage med parkeringsplatser och bilpool i föreningen! Här bor du lugnt och avskilt med stora fina grönområden precis utanför dörren. En bostad som måste upplevas på plats!
Varma hälsningar din lokala mäklare, Amanda Fernqvist Mäklarhuset 070- 072 96 66