Logotyp av LF Fastighetsförmedling Strömstad
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Strömstad

Ryttargången 15

Strömstads kommun

Visa på karta

2 700 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    87 m²
    Våning
    1, hiss finns
    Avgift
    6 041 kr/mån
    Driftkostnad
    12 600 kr/år

Byggår
2019
Förening
BRF Stenhuggaren 18 i Strömstad
Energiklass
C
Pris/m²
31 034 kr/m²
Premium
Uteplats
Hiss
Modern lägenhet med centralt läge och inglasad balkong. Här bor du bekvämt med närhet till service, butiker och kommunikationer. Lägenheten har ett centralt läge med gångavstånd till det mesta, och smidig anslutning till E6 för resor mot bland annat Oslo. Bostaden har en genomgående modern standard med ekparkett och ljusa ytskikt. Planlösningen är öppen mellan kök och vardagsrum, vilket ger plats för både matgrupp och soffhörna. Från vardagsrummet nås den inglasade balkongen. Lägenheten har dessutom uteplatser i två väderstreck. Köket är från Marbodal erbjuder bra förvaringsmöjligheter. Lägenheten har två sovrum med plats för dubbelsäng, varav ett med garderob med skjutdörrar. Badrummet är helkaklat och utrustat med golvvärme, tvättmaskin och torktumlare (2025), dusch, wc och handfat med kommod. I anslutning finns ett förråd som kan användas som exempelvis klädförvaring. Till lägenheten hör även förråd, och det finns tillgång till garage samt cykelparkering i låst utrymme. Hiss finns i huset. Bostadsrättsföreningen erbjuder även en övernattningslägenhet som kan bokas för gäster. Strömstad shoppingcenter ligger i närheten med tillgång till bland annat matbutik, butiker och andra servicefunktioner. Välkommen att kontakta mäklaren för mer information eller för att boka visning.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Stenhuggaren 18 i Strömstad

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling