Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Varpvägen 9

Strängnäs kommun

Visa på karta

1 650 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    87 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns
    Avgift
    9 297 kr/mån
    Driftkostnad
    5 400 kr/år

Byggår
2017
Förening
BRF Bovieran Strängnäs
Energiklass
E
Pris/m²
18 966 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Kontakta mäklaren för att boka tid för visning! Nu har ni möjlighet att bli ägare av denna rymliga, moderna och välplanerade lägenhet om 3 rum och kök i populära och trivsamma Boverian i Strängnäs! Fördelat på 87 kvm erbjuds föreningens mest påkostade lägenhet med ett fullutrustat kök, öppen planlösning, stor balkong med grönskande utsikt, stort helkaklat badrum med egen tvättavdelning samt välkomnande entré med plats för utemöbler. Generös takhöjd om 3 m i vissa rum, stora lättmöblerade rum och gott om förvaringsutrymme i både flertalet garderober och klädkammare. Till varje lägenhet finns också ett extra förråd som tillhör och är garanterad en bilplats om önskas. Här är det bara att flytta in! Boverian är en unik byggnad med en stor Vinterträdgård om ca 1 600 kvm med tropisk inspiration från Medelhavet och Japan. Här är det ett temperaturstyrt klimat som varierar över året. Under vintermånaderna går temperaturen ned då trädgården vilar. Så här slipper du både regn och snöskottning samt brännande sol och som lägst blir det 10 grader under vintermånaderna. En unik byggnad där ni kan njuta av medelhavsklimat året om - riktig guldkant på vardagen! Brf Boverian är en lugn, trivsam och stabil förening med välskötta områden, god ekonomi och härlig stämning. En förutsättning för att beviljas medlemskap i föreningen är att sökande vid förvärvet ska vara fyllda 50 år eller är sambo till medförvärvare som uppfyller ålderskravet. Här är det lätt att trivas! Kontakta mäklaren för att boka tid för visning!