Tyska Bottens Väg 37F B-1202

Stockholms kommun

Visa på karta

6 200 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    69 m²
    Våning
    2 av 5, hiss finns
    Avgift
    3 309 kr/mån

Byggår
2026
Förening
BRF Hovmästaren
Pris/m²
89 855 kr/m²
Premium
Nyproduktion
Hiss
Välkommen hem till en ljus, välplanerad och påkostad nyproduktionstrea i lugna och omtyckta Nockebyhov – där du blir den allra första som sätter fötterna på parkettgolvet. Här bor du i ett hem där varje kvadratmeter är genomtänkt, med stilrena materialval, sociala ytor och en härlig balkong som förlänger bostaden under årets varmare månader. Planlösningen bjuder på ett öppet och inbjudande kök och vardagsrum med fint ljusinsläpp och gott om plats för både soffgrupp och matbord – perfekt för såväl vardagsliv som middagar med vänner. Köket är påkostat och funktionellt med bra arbetsytor och full maskinell utrustning. Bostaden erbjuder två rogivande sovrum, varav ett större master bedroom och ett lite mindre sovrum - perfekt som barnrum, gästrum eller hemmakontor. Dessutom finns en praktisk klädkammare som löser förvaringen snyggt och smidigt. Det helkaklade badrummet är generöst tilltaget och utrustat med tvättmaskin och torktumlare – bekvämt och tidssparande i vardagen. Pricken över i:et är den rymliga balkongen, där du kan njuta av morgonkaffet, sommarkvällar och lugnet i området. Här bor du i modern och mycket stilfull nyproduktion, i ett trivsamt och grönt område nära Mälaren, kommunikationer, service och natur. Ett hem som kombinerar kvalitet, komfort och stil – redo för sin allra första ägare.