Logotyp av OBOS i Sverige
Logotyp av OBOS i Sverige

Gasverksvägen 6F

Stockholms kommun

Visa på karta

7 345 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    67 m²
    Avgift
    5 050 kr/mån

Pris/m²
109 627 kr/m²
Premium
Nyproduktion
Balkong
Hiss
Trea om 67 kvm med öppen och funktionell planlösning, två balkonger och fint ljusinsläpp. Det öppna sambandet mellan kök och vardagsrum skapar en social och inbjudande yta för både vardag och umgänge. Härifrån nås även en av balkongerna – en perfekt plats för morgonkaffet eller en stund i solen. Lägenheten rymmer två sovrum i bra storlek. Det större sovrummet har gott om plats för dubbelsäng och kompletteras av en praktisk klädkammare. Det andra sovrummet passar utmärkt som barnrum, gästrum eller hemmakontor och har dessutom egen balkong. Entrén erbjuder bra förvaring och leder vidare till ett rymligt badrum utrustat med tvättmaskin och torktumlare för en smidig vardag. Inredningen är ljus och tidlös med enstavsparkett i ek och en varmgrå färgskala. Köket har en bänkskiva i kvartskomposit och badrummet är inrett med stilrena plattor i granitkeramik. Bostaden ligger i Stadsljus, ett nytt bostadsprojekt i Norra Djurgårdsstaden som kommer att bli ett tydligt inslag i Stockholms siluett. Inflyttning planeras till kvartal 1 2030. Välkommen på visning i OBOS Bostadsbutik på Bobergsgatan 61. Se aktuella visningstider på vår hemsida. Denna bostad kan köpas med OBOS Deläga. Det innebär att du köper minst 50 % av bostaden och bor i hela. Väljer du att köpa 50 % blir priset 3 672 500 kr, med en månadsavgift på 2 525 kr. För den del du inte äger betalar du en samäganderättsavgift till OBOS. För att köpa med Deläga behöver du vara OBOS-medlem.
Läs mer om bostaden