Logotyp av OBOS i Sverige
Logotyp av OBOS i Sverige

Gasverksvägen 6F

Stockholms kommun

Visa på karta

8 245 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    75 m²
    Avgift
    5 435 kr/mån

Pris/m²
109 933 kr/m²
Premium
Nyproduktion
Balkong
Hiss
Trea om 75 kvm i Stadsljus – Norra Djurgårdsstadens nya landmärke. Bostaden har två balkonger och social planlösning mellan kök och vardagsrum. Här finns två sovrum i bra storlek, varav det större har klädkammare. Bostaden erbjuder även ett rymligt badrum med tvättmöjligheter samt en separat gäst-wc. Inredningen är ljus och tidlös med enstavsparkett i ek som ger en varm känsla. Färgskalan går i mjuka varmgrå toner, där kök och snickerier harmonierar med bänkskiva och fönsterbänkar i kvartskomposit. Badrummet är inrett med stilrena plattor i granitkeramik. Inflyttning planeras till kvartal 1 2030. Välkommen på visning i OBOS Bostadsbutik på Bobergsgatan 61. Se aktuella visningstider på vår hemsida. Denna bostad kan köpas med OBOS Deläga. Det innebär att du köper minst 50 % av bostaden och bor i hela. Väljer du att köpa 50 % blir priset 4 122 500 kr, med en månadsavgift på 2 718 kr. För den del du inte äger betalar du en samäganderättsavgift till OBOS. För att köpa med Deläga behöver du vara OBOS-medlem.