Logotyp av Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg
Logotyp av Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg

Bergslagsvägen 29, Vån 3 / 3

Stockholms kommun

Visa på karta

4 195 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    71 m²
    Avgift
    4 660 kr/mån
    Driftkostnad
    5 820 kr/år

Byggår
1941
Förening
BRF Syskrinet 14
Energiklass
F
Pris/m²
59 085 kr/m²
Plus
Balkong
- Genomgående renoverad (även kök och badrum) - Utbyggt badrum med kombinerad tvättmaskin/torktumlare - Högst upp i huset - Södervänd balkong med pardörrar - Stort källarförråd - Otroligt bra förening som flera gånger kunnat sänka avgiften på grund av försäljningar av flera hyresrätter - Perfekt belägen endast ett stenkast ifrån "allt"! Välkomna till vad som måste vara den perfekta trean! Det här är en underbar lägenhet som har allt, dessutom i en fantastisk förening som är väl omhändertagen. Högst upp i huset erbjuds ni här ett stort vardagsrum med utgång till den soliga och södervända balkongen (med fina pardörrar). Renoverat kök med stor öppning mot hall/vardagsrum vilket gör att denna lägenhet känns mycket luftigare och mer öppen än de andra "likadana" lägenheterna i föreningen. Helrenoverat och utbyggt (!) badrum med tvättmaskin. Stort Master bedroom med bra förvaringsmöjligheter, även det mindre sovrummet är bra i storlek. Bostaden ligger perfekt placerad invid Brommaplan och alla dess affärer och kommunikationer. Föreningen har flera gånger sänkt avgiften (som konsekvens av flera sålda hyresrätter) vilket borgar för ett tryggt boende.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Syskrinet 14

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling