Logotyp av Bjurfors Västerås
Logotyp av Bjurfors Västerås

Pila-Brittas gata 2

Stallhagen, Västerås kommun

Visa på karta

4 495 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    96 m²
    Våning
    1, hiss finns
    Avgift
    5 433 kr/mån

Byggår
2014
Förening
BRF Slottsträdgården 3, Västerås
Energiklass
C
Pris/m²
46 823 kr/m²
Premium
Uteplats
Hiss
Hjärtligt välkommen till detta utsökta drömboende om 96 synnerligen välplanerade kvm! Boende av högsta klass vilket karaktäriseras av stor och insynsskyddad uteplats (inglasad) med grönskande utsikt. Öppen planlösning mellan stilrent och tidlöst kök och vardagsrum med ljusinsläpp från två väderstreck. Utöver detta rogivande master bedroom med skjutdörrsgarderob, ytterligare ett väldisponerat sovrum samt dubbla estetiskt tilltalande badrum. Genomgående hög fräschör. Lägenheten kan även nyttjas som 4:a. Mycket välskött förening med gästlägenhet. Inga planerade avgiftsförändringar. Attraktivt, eftersökt och citynära läge med absolut närhet till allt. Sammantaget en av Västerås citys absolut bästa marklägenheter!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF Slottsträdgården 3, Västerås

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling