Logotyp av Fastighetsbyrån Sundsvall
Logotyp av Fastighetsbyrån Sundsvall

Stenvägen 9

Sörberge, Timrå kommun

Visa på karta

495 000 kr

585 000 kr-15 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    63 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 489 kr/mån
    Driftkostnad
    6 072 kr/år

Byggår
1958
Förening
Riksbyggens BRF Bergehus nr 2
Energiklass
E
Pris/m²
7 857 kr/m²
Balkong
Renoverad 3:a med solig balkong – mitt i centrala Sörberge! Välkommen till denna stilfulla och välplanerade trea med ett perfekt läge i hjärtat av Sörberge – här är det bara att flytta in och börja trivas! Lägenheten ligger på ett bekvämt våningsplan, endast en halv trappa upp, och har under 2025 genomgått en smakfull och genomgripande ytskiktsrenovering. Den generösa balkongen vetter mot den lugna innergården och erbjuder sol stora delar av dagen – perfekt för morgonkaffet eller en stunds avkoppling efter jobbet. Här bor du med direkt närhet till serviceutbud såsom ICA Andersson, gym, caféer och restauranger – och med busshållplats precis utanför dörren blir vardagen extra smidig. 🔹 Helkaklat badrum med tvättmaskin 🔹 Smakfulla och ljusa ytskikt från 2025 🔹 Smart planlösning med bra ljusinsläpp 🔹 Stabil förening och trevlig innergård Välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggens BRF Bergehus nr 2

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling