Logotyp av Mäklarhuset Sundsvall
Logotyp av Mäklarhuset Sundsvall

Lejonvägen 10A

Sörberge, Timrå kommun

Visa på karta

485 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    73 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    7 079 kr/mån
    Driftkostnad
    3 060 kr/år

Byggår
1955
Förening
HSB BRF Kulltorp i Timrå
Energiklass
E
Pris/m²
6 644 kr/m²
Plus
Välkommen till en trivsam och välplanerad bostad med genomgående ljusa och tilltalande ytor. Redan i hallen möts du av goda förvaringsmöjligheter, där en smart utformad inre hall ger plats för praktiska garderobslösningar vid behov. Vidare öppnar bostaden upp sig mot ett ljust och inbjudande vardagsrum med ett vackert burspråk som ger ett generöst ljusinsläpp och en härlig rymd. Härifrån nås även balkongen, som blir en naturlig förlängning av rummet under årets varmare månader. Köket är ljust och trivsamt med en fin utsikt samt goda förvaringsmöjligheter. Här finns gott om plats för en matgrupp. Badrummet är stilfullt renoverat med moderna materialval som skapar en fräsch och harmonisk känsla, där varje detalj är noggrant utvald för att kombinera funktion med ett tilltalande uttryck. Det rymliga sovrummet erbjuder utmärkta förvaringsmöjligheter i form av en klädkammare samt garderober med överskåp. Därtill finns ytterligare ett sovrum som med enkelhet kan anpassas efter behov – perfekt som barnrum, gästrum eller kontor. En bostad som kombinerar funktion, ljus och trivsel på ett mycket tilltalande sätt! Välkommen att boka dig för visning! Natalie Lundgren Mäklarhuset
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Kulltorp i Timrå

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling