Logotyp av Nordå Fastighetsmäklare
Logotyp av Nordå Fastighetsmäklare

Bonstorpsvägen 10

Södra Lindhult, Örebro kommun

Visa på karta

2 095 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    73 m²
    Våning
    4 av 4, hiss finns
    Avgift
    6 400 kr/mån
    Driftkostnad
    132 kr/år

Byggår
2017
Förening
BRF Polarhunden
Energiklass
E
Pris/m²
28 699 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkomna till föreningens finaste 3:a, belägen på högsta våningen har lägenheten renoverats varsamt till ett charmigt och rofyllt hem! Fina umgängesytor med utgång till en generös balkong som erbjuder fina vyer över Södra Lindhult! När du kliver in i lägenheten möts du av en välkomnande hall med vackert klinkergolv, vidare in bjuder bostaden på en öppen planlösning som förenar vardagsrum, matplats och kök. De generösa fönstren släpper in rikligt med naturligt ljus och ger dig en vacker utsikt över omgivningen. I det rogivande huvudsovrummet finns en rymlig klädkammare med vackra dubbeldörrar, här finns gott om plats för kläder, skor och andra personliga tillhörigheter. Dessutom finns det garderober både i hallen och i det andra sovrummet. Vidare erbjuds ytterligare ett sovrum samt ett helkaklat badrum. Till bostaden ingår även ett rymligt förråd. Nuvarande ägare har utvecklat bostaden till ett rofyllt och ombonat hem med fina ljusa golv, panelväggar och platsbyggda möbler, en vacker helhet som måste upplevas på plats! Läget i Södra Lindhult är mycket attraktivt med närhet till förskolor, skolor och vårdcentral. Du kan enkelt cykla till centrum och köpcentrumet Marieberg Galleria ligger bara en kort bit bort med sitt stora utbud av restauranger, butiker och affärer. Området är familjevänligt och lugnt med en blandning av olika typer av bebyggelse.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Polarhunden

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling