Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Kabingatan 4C

Södra Ladugårdsängen, Örebro kommun

Visa på karta

2 395 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    85 m²
    Våning
    1 av 6, hiss finns
    Avgift
    6 696 kr/mån
    Driftkostnad
    6 050 kr/år

Byggår
2017
Förening
HSB BRF Vingen i Örebro
Energiklass
C
Pris/m²
28 176 kr/m²
Premium
Uteplats
Hiss
Välkommen till en av Södra Ladugårdsängen absolut finaste trerummare. Bostaden genomsyras av vackra attribut och genomtänkta materialval. Redan efter första steget in i hallen infinner sig känslan av lägenhetens smakfulla detaljer i form av platsbyggda bokhyllor, stuckaturer och vitlaserad ekparkett med golvvärme i hela bostaden. Vidare hittar du ett elegant kök från Vedum med vitvaror från Siemens, vinkyl och bänkskiva i marmor. Bostaden erbjuder även goda sociala ytor, ett rymligt och elegant badrum, praktisk walk-in-closet i anslutning till master bedroom. Från vardagsrummet når du den mysiga uteplatsen i västerläge på ca 23 kvm. Här bor du i HSB Brf Vingen med bekvämligheter som övernattningslägenhet, lokal för uthyrning, båda med utgång till föreningens gemensamma terass. Under markplan finns garage med separat kö, 36 st p-platser (900 kr/mån) varav 10 st är utrustade med laddbox för elbil (1000 kr/mån + elförbrukning). Till bostaden hör ett källarförråd, tillgång till cykelförråd samt en gemensam tvättstuga. Här bor du med närhet till det mesta, restauranger, livsmedelsbutik, gym, apotek och alldeles utanför porten har du en busshållsplats. Du har även Örebro Universitet och city inom räckhåll och du tar dig enkelt och smidigt ut på motorvägen. För mer information vänligen kontakta Mikael Pettersson Telefon 073 354 04 57 Epost [email protected]
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Vingen i Örebro

Karta & restider