Logotyp av LF Fastighetsförmedling Kristinehamn
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Kristinehamn

Oscar Stjernegatan 10B

Södermalm, Kristinehamns kommun

Visa på karta

590 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    76 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 174 kr/mån

Byggår
1953
Förening
HSB BRF Södermalm i Kristinehamn
Energiklass
D
Pris/m²
7 763 kr/m²
Balkong
Välkommen till Oscar Stjernegatan 10B och denna trivsamma trea om 76 kvm belägen högst upp i huset på våning 3 av 3. Här bor du i en ljus och rymlig bostad med genomgående fina ytskikt i neutrala kulörer och en smakfull inredning som ger en harmonisk känsla. Bostaden erbjuder ett välplanerat kök med gott om arbetsyta och nyare vitvaror, perfekt för dig som gillar matlagning. Det stora vardagsrummet är en självklar samlingspunkt – här finns gott om plats för både soffgrupp och en matgrupp för sociala middagar. Från vardagsrummet nås den härliga balkongen i sydvästläge där du kan njuta av sol under eftermiddag och kväll. Ett stort plus är att lägenheten rymmer två toaletter. Badrummet är stilrent och totalrenoverades 2021 med moderna materialval. Lägenheten har dessutom mycket bra förvaringsmöjligheter och kompletteras med både ett källarförråd och ett vindsförråd. Läget är optimalt – centralt i populära Södermalm, i ett område som upplevs lugnt och tryggt men samtidigt med närhet till allt du behöver. Här bor du med gångavstånd till centrum, skolor, service och kommunikationer.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Södermalm i Kristinehamn

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling