Logotyp av Fastighetsbyrån Helsingborg
Logotyp av Fastighetsbyrån Helsingborg

Södergatan 80

Söder, Helsingborgs kommun

Visa på karta

1 495 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    77 m²
    Våning
    4, hiss finns
    Avgift
    5 751 kr/mån

Byggår
1984
Förening
HSB BRF Sachsen i Helsingborg
Energiklass
E
Pris/m²
19 416 kr/m²
Plus
Balkong
Hiss
Nu erbjuds denna stilfulla och inflyttningsklara trerummare på fjärde våningen med hiss i eftertraktade Brf Sachsen. En genomgående lägenhet i västerläge med härlig utsikt över föreningens grönskande innergård. Det här är ett utmärkt boende för dig som önskar att bo i en stilren lägenhet och en välskött HSB-förening med närhet till dagis, skola, vårdcentral, mataffärer, shopping och goda kommunikationer till stadens övriga utbud. Varmt välkommen att höra av dig till ansvarig mäklare för mer information!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Sachsen i Helsingborg

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling