Logotyp av Fastighetsbyrån Solna
Logotyp av Fastighetsbyrån Solna

Skytteholmsvägen 20, 1tr

Skytteholm, Solna kommun

Visa på karta

3 695 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    70 m²
    Våning
    1 av 8, hiss finns
    Avgift
    4 559 kr/mån
    Driftkostnad
    11 316 kr/år

Byggår
1950
Förening
BRF Safiren 1 i Solna
Energiklass
F
Pris/m²
52 786 kr/m²
Premium
Hiss
Välkommen till ett smakfullt renoverat hem med attraktivt läge intill Solna centrum, i eftertraktade Skytteholm. Här erbjuds en genomgående ljus bostad där den klassiska fiskbensparketten sätter tonen och skapar en enhetlig, exklusiv känsla. Vardagsrummet är generöst och lättmöblerat med fint ljusinsläpp från stora fönsterpartier och grönskande utsikt. Den öppna planlösningen mot matplatsen skapar sociala ytor som verkligen fungerar – perfekt för både vardag och middagar. Köket är stilrent och välutrustat med gott om förvaring, arbetsytor och moderna vitvaror. Den centrala köksön med integrerad spishäll blir en naturlig samlingspunkt och lyfter både funktion och social känsla i bostaden. Bostaden erbjuder två stora sovrum med lugnt läge och plats för dubbelsäng samt förvaring – idealiskt för såväl familj som par som vill ha ett separat arbetsrum. Det helkaklade badrummet är fräscht och utrustat med tvättmaskin, vilket höjer komforten i vardagen. Hallen välkomnar med slitstarkt klinkergolv och goda avhängningsmöjligheter – en praktisk detalj som sätter tonen direkt. Du blir en del av Brf Safiren 1, en stabil och välskött förening. Lägenheten är belägen en våning upp med hiss, vilket ger både tillgänglighet och ett lugnt, skyddat läge. Här bor du med direkt närhet till service, restauranger och shopping i Solna centrum samt smidiga kommunikationer via Solna station. Samtidigt har du grönområden runt hörnet.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja