Logotyp av Mäklarhuset Norrköping
Logotyp av Mäklarhuset Norrköping

Folkets Husvägen 8B

Skärblacka, Norrköpings kommun

Visa på karta

1 275 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    78 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    3 068 kr/mån
    Driftkostnad
    7 440 kr/år

Byggår
1962
Förening
BRF Annelund i Skärblacka
Energiklass
D
Pris/m²
16 346 kr/m²
Premium
Välkommen till Folkets Husvägen 8 och denna välplanerade trerummare om 78 kvm – ett hem med generösa ytor, fint ljusinsläpp och en planlösning som skapar en trivsam och lättmöblerad helhet. Här erbjuds ett rymligt vardagsrum med parkettgolv och stora fönsterpartier som ger ett härligt ljusflöde. Bostaden rymmer två bra sovrum i lugnt läge, där det ena har utgång till balkong med utsikt över området. Köket är inbjudande med plats för matbord vid fönster, och här finns även ett badrum med badkar samt goda förvaringsmöjligheter i form av garderober och en praktisk klädkammare. På Folkets Husvägen 8 bor du i en bra och lugn förening med låg månadsavgift. Läget erbjuder närhet till service, goda kommunikationer samt fina grönområden – en kombination som skapar en bekväm och lättsam vardag. Skärblacka erbjuder dessutom ett komplett serviceutbud med välsorterad ICA-butik, caféer, restauranger, sportanläggning, badhus samt skolor från förskola till högstadium.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Annelund i Skärblacka

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling