Logotyp av LF Fastighetsförmedling Borås
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Borås

Skolvägen 4A

Sandared, Borås kommun

Visa på karta

1 100 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    75 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    7 075 kr/mån
    Driftkostnad
    4 800 kr/år

Byggår
1950
Förening
HSB BRF Sandared i Sandhult
Energiklass
E
Pris/m²
14 667 kr/m²
Plus
Balkong
-Centralt belägen trea med inglasad balkong -Inglasad balkong i västläge -Nyrenoverat kök och badrum -Ledig parkering -Två förråd i källaren Välkommen till denna ljusa och insynsskyddade 3:a på andra våningen med inglasad balkong – en perfekt plats att koppla av eller umgås under större delen av året. Bostaden erbjuder moderna ytskikt, två toaletter, fönster i två väderstreck och ett rymligt vardagsrum som naturligt kopplar till balkongen. När du kliver in möts du av en stor och välkomnande hall med gott om förvaringsmöjligheter, klädhängare och säkerhetsdörr. Lägenheten har ett generöst kök från 2017 med modern utrustning, två rymliga sovrum, badrum med dusch från 2016, gästtoalett samt ett vardagsrum med plats för både soffgrupp och matsalsbord. Den inglasade balkongen blir ett extra rum större delen av året, och i källaren finns tvättstuga samt två praktiska förråd. Här är det bara att flytta in och trivas! Tips inför visning och köp: Ta en promenad runt området och bekanta dig med omgivningarna. Vi hjälper dig gärna med lånelöfte via Länsförsäkringar Bank. Äger du redan en bostad? Boka en kostnadsfri muntlig värdering av ditt nuvarande boende.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Sandared i Sandhult

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling