Logotyp av LF Fastighetsförmedling Stenungsund
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Stenungsund

Kyrkvägen 22

Rönnäng, Tjörns kommun

Visa på karta

995 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    52,7 m²
    Våning
    1 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    9 302 kr/mån
    Driftkostnad
    6 252 kr/år

Byggår
1896
Förening
BRF Bergabad
Energiklass
E
Pris/m²
18 880 kr/m²
Premium
Mitt i det levande kustsamhället Rönnäng finns nu möjlighet att förvärva denna mysiga bostadsrätt med både stugkänsla och hotellförmåner. Lägenheten har ett uppdaterat kök och ytskikt i ljusa färger. På nedervåningen finns två bra sovrum och toalett, på ovanvåningen finns kök/allrum samt duschrum. Promenadavstånd till fin och populär badstrand, livsmedelsbutik, restauranger samt Rönnängs brygga med färjeläget som tar dig vidare ut i skärgården. Tjörns Havspensionat hyr ut lägenheten när den står till förfogande och ca 50% av hotellpriset går till ägaren. Ett riktigt smultronställe med god inkomstmöjlighet. Välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Bergabad

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling