Logotyp av HusmanHagberg Borlänge/Säter
Logotyp av HusmanHagberg Borlänge/Säter

Hedgatan 5E

Romme, Borlänge kommun

Visa på karta

775 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    72,5 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns
    Avgift
    5 614 kr/mån
    Driftkostnad
    4 800 kr/år

Byggår
1954
Förening
Riksbyggen BRF Stora Tunahus nr 1
Pris/m²
10 690 kr/m²
Balkong
Hiss
Välkommen till denna trivsamma och välplanerade 3:a i populära Romme! Här bor du bekvämt på andra våningen i ett hus med hiss – perfekt för både vardag och livets alla skeden. Lägenheten erbjuder ett ljust och luftigt vardagsrum med gott om plats för både soffgrupp och matplats. De två sovrummen är rofyllda och ger flexibilitet för familj, gästrum eller hemmakontor. Köket är funktionellt och inbjudande, med bra arbetsytor och förvaring för den matlagningsintresserade. Från balkongen kan du njuta av en trevlig utsikt över IP – en perfekt plats för morgonkaffet eller en avkopplande stund i kvällssolen. Här bor du i ett lugnt och omtyckt område med närhet till natur, service och goda kommunikationer. Även skola och förskola finns inom gångavstånd. En bostad som kombinerar komfort, läge och livskvalitet – varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Stora Tunahus nr 1

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling