Logotyp av Fastighetsbyrån Bromma
Logotyp av Fastighetsbyrån Bromma

Mattvägen 5

Riksby, Stockholms kommun

Visa på karta

4 795 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    72 m²
    Våning
    3 av 6, hiss finns
    Avgift
    5 820 kr/mån
    Driftkostnad
    8 500 kr/år

Byggår
2011
Förening
BRF Riksby Gård 1
Energiklass
D
Pris/m²
66 597 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Exklusiv bostad på sydöstra gaveln i Riksbyhöjden nära Brommaplan och Abrahamsberg! Fastigheten ligger i högt läge på Riksbyhöjden vilket gör att man får en härlig frihetskänsla från alla sällskapsytor och från den underbara balkong. Stora panoramafönster i två väderstreck med högt läge i huset samt med fri utsikt över grönskan. Bostaden har hög materiell standard, optimal planlösning med öppna ytor, genomgående vackra ekparkettgolv och vita väggar som skapar rymd och charm. Två vackra sovrum, bra förvaring samt stort badrum med egen tvättmaskin och torktumlare gör det lätt att trivas. * Högt och attraktivt läge i Riksby * Hiss * Fördelaktigt hörnläge * Generös och smart planerad balkong i soligt väderstreck * Genomgående hög standard * Mycket välskött bostad * Öppen och ljus planlösning * Gott om praktiska förvaringslösningar * Utrustad med diskmaskin, tvättmaskin och torktumlare * Stora fönsterpartier som ger ett fint ljusflöde i hela hemmet * Stabil och välskött bostadsrättsförening * Externt källarförråd om cirka 4–6 kvm * Nära kommunikationer, vatten och grönområden
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Riksby Gård 1

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling