Logotyp av LF Fastighetsförmedling Karlskoga
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Karlskoga

Hallänningsgatan 9B

Rävåsen, Karlskoga kommun

Visa på karta

660 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    69 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 652 kr/mån

Byggår
1952
Förening
HSB BRF Dovhjorten i Karlskoga
Energiklass
E
Pris/m²
9 565 kr/m²
Plus
Balkong
Välkommen till Hallänningsgatan 9B! Trevlig och ljus lägenhet på gavel med ljusinsläpp i tre väderstreck. Detta är en trea som är omgjord till en tvåa vilket medför ett stort kök med rymlig matplats. Köket är renoverat med vita släta luckor, moderna vitvaror samt en härlig köksö. Ett sovrum är omgjort till matsalsrum och har numera en öppen planlösning mot köket, går att återställa om till sovrum om så önskas. Vardagsrummet är rymligt och rymmer både soffgrupp och matgrupp. Från det charmiga burspråket kommer gott om ljusinsläpp. Balkongen är belägen i härligt söderläge, med utsikt över grönyta. Vidare finns ett sovrum med stor garderob samt badrum med toppmatad tvättmaskin. Här bor du i lugnt och trivsamt område med närhet till mataffärer, bussförbindelser, motionsspår på rävåskullen samt Nobelspåret. Strax utanför finns dessutom föreningens trevliga lekpark. Varmt välkommen att boka in dig på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Dovhjorten i Karlskoga

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling