Logotyp av Bjurfors Skellefteå
Logotyp av Bjurfors Skellefteå

Fältjägarvägen 38A

Prästbordet, Skellefteå kommun

Visa på karta

1 550 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    65,8 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 857 kr/mån
    Driftkostnad
    4 128 kr/år

Byggår
1958
Förening
BRF Prästbordet
Energiklass
F
Pris/m²
23 556 kr/m²
Premium
Balkong
Varmt välkommen till en näst intill total renoverad 3a på Fältjägarvägen 38A! En välplanerad bostad med en genomtänkt planlösning och moderna detaljer som gör den både funktionell och trivsam. Lägenheten har under 2020 genomgått omfattande renoveringar som resulterat i nya ytskikt i hall, kök, vardagsrum och sovrum. Väggen mellan kök och vardagsrum samt hallen togs bort, vilket skapade en ljus och luftig öppen planlösning som förhöjer hemmets sociala karaktär. Köket är uppgraderat med ett exklusivt Ballingslöv-kök med grå/beige köksluckor, laminatbänkskiva och rostfria detaljer. Här kan du laga mat i ett stilrent och funktionellt kök som är perfekt integrerat med vardagsrummet och matplatsen, där du kan duka upp för upp till åtta personer. Hall: Välkomnande hall med avhängningsmöjligheter direkt till höger. Laminatgolv och ljusa väggar. Kök: Ballingslöv kök. Grå/beigea köksluckor, bänkskiva i laminat samt diskho och blandare i rostfritt stål. Laminatgolv och ljusa väggar. Maskinparken består av en induktionshäll, ugn, köksfläkt, diskmaskin samt en kombinerad kyl och frys. Öppen planlösning mot vardagsrummet och matplatsen som rymmer en matgrupp för upp till ca 8 personer. Vardagsrum: Ett väl tilltaget vardagsrum som får plats med en soffgrupp och övriga vardagsrumsmöbler utan problem. Laminatgolv och ljusa väggar. Här finner man utgången till den fantastiska balkongen! Sovrum: Stort sovrum som rymmer en dubbelsäng och övriga sovrumsmöbler. Här finns det även goda förvaringsmöjligheter i form av 4 garderober med överskåp. Laminatgolv och ljusa väggar. Sovrum: Får plats med en säng och övriga sovrumsmöbler. Goda förvaringsmöjligheter i form av 3 garderober med överskåp. Laminatgolv och ljusa väggar. Badrum: Målad plastmatta, kakel och väv. Här finns det en WC, handfat, dusch och förberett för tvättmaskin. Här bor du i ett lugnt och trivsamt område med närhet till mataffärer, skolor, förskolor, natur och Skellefteå centrum. Denna pärla är en kommande försäljning – missa inte chansen att anmäla ditt intresse redan idag!