1/37

3 895 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
3 rum
Boarea
79,5 m²
Våning
3 av 6, hiss finns
Avgift
5 506 kr/mån
Byggår
1964
Förening
BRF Ingrid i Malmö
Energiklass
D
Pris/m²
48 994 kr/m²
Antal besök
3266
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till en generös och välplanerad trerummare med stora ytor, genomgående planlösning och en härlig takhöjd som skapar en luftig och inbjudande känsla. Bostaden erbjuder ett stilfullt och rymligt kök med gott om arbetsyta samt en charmig fransk balkong. Det ljusa och trivsamma vardagsrummet har plats för både soffgrupp och matsalsdel, perfekt för såväl vardag som umgänge.
Här finns två bra sovrum, där huvudsovrummet kompletteras av en praktisk klädkammare. Bostaden erbjuder även ett helkaklat badrum med tvättmöjligheter som underlättar vardagen. Från bostaden nås även en gårdsvänd balkong i sydvästläge med fin utsikt över Pildammsparken, en idealisk plats för avkoppling.
Läget i populära Pildammarna erbjuder det bästa av två världar med lugna och gröna omgivningar nära vackra parker, samtidigt som du har citypulsen inom bekvämt räckhåll. Här bor du med promenadavstånd till mataffärer, goda kommunikationer och centrala Malmö. Varmt välkomna på visning!