Logotyp av Fastighetsbyrån Växjö
Logotyp av Fastighetsbyrån Växjö

Olsbergsvägen 61A

Östra Lugnet, Växjö kommun

Visa på karta

1 295 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    68,8 m²
    Våning
    1 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    6 253 kr/mån
    Driftkostnad
    4 956 kr/år

Byggår
2004
Förening
BRF Härden i Växjö
Energiklass
E
Pris/m²
18 823 kr/m²
Premium
Uteplats
Välkommen till Olsbergsvägen 61A! Nu finns denna markplanslägenhet till salu som erbjuder en yteffektiv och öppen planlösning, genomgående ekparkettgolv och fina ytskikt samt ett rymligt badrum med praktisk tvättavdelning. Lägenheten har även en trevlig uteplats med byggt trädäck (2022) som har god plats för möblering. Här bor man med enbart gångavstånd till vardagsservice och vacker natur samt med bra kommunikationer till Växjö Centrum. Varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Härden i Växjö

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling