Logotyp av Innerstadsspecialisten Stockholm AB
Logotyp av Innerstadsspecialisten Stockholm AB

Karlavägen 18

Östermalm, Stockholms kommun

Visa på karta

9 295 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    62 m²
    Våning
    1, hiss finns
    Avgift
    1 796 kr/mån
    Driftkostnad
    8 700 kr/år

Byggår
1924
Förening
BRF RÖNNEN 8
Energiklass
D
Pris/m²
149 919 kr/m²
Premium
Uteplats
Hiss
Renoverad och elegant 20-talslägenhet en trappa upp med stor terrass om ca 16 kvm på bästa adress. Här erbjuds flödande ljust, generös takhöjd om cirka 2,60 meter, vitpigmenterad ekparkett, spröjsade fönster med djupa nischer och en social öppen planlösning mellan kök och sällskapsrum. Två bra sovrum och generös förvaring. Ett stort exklusivt badrum med TM/TT gör det hela mera bekvämt. I hallen finns även ett separat WC. Allt håller mycket hög klass ned i minsta detalj, inte minst lägenhetens styrsystem för belysning. Förening med god ekonomi och låga månadsavgifter. Välkommen till ett boende du aldrig vill lämna!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF RÖNNEN 8

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling