Logotyp av Wallenstedt Fastighetsmäkleri
Logotyp av Wallenstedt Fastighetsmäkleri

Arbetargatan 5A

Öster, Örebro kommun

Visa på karta

2 595 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    68 m²
    Våning
    1, hiss finns
    Avgift
    5 596 kr/mån
    Driftkostnad
    14 944 kr/år

Byggår
2021
Förening
BRF Esplanaden i Örebro
Energiklass
B
Pris/m²
38 162 kr/m²
Premium
Uteplats
Hiss
Här presenterar vi en ljus och elegant trerummare med högkvalitativa materialval och noggrant utvalda detaljer - Välkommen till Arbetargatan 5A ! Lägenheten erbjuder härliga sällskapsytor med kök och vardagsrum i en öppen och social layout, som skapar ett inbjudande och trivsamt hem. I direkt anslutning till kök och vardagsrum finner du bostadens härliga uteplats om hela 25kvm – den perfekta platsen för avkoppling och umgänge. Det stilrena och rymliga badrummet är utrustat med både tvättmaskin och torktumlare för din bekvämlighet. Huvudsovrummet imponerar med en praktisk garderobsvägg som rymmer allt du behöver, medan det andra sovrummet erbjuder ytterligare utrymme för familj, gäster eller hemmakontor. I hallen finns gott om plats för förvaring. Föreningens gemensamma takterrass blir snabbt din favoritplats för avkoppling och sociala tillställningar. Tänk dig att njuta av fantastiska vyer över staden och solnedgångar tillsammans med grannar och vänner. När du har gäster på besök kan du enkelt boka gästlägenheten, som erbjuder både WC och dusch. Den fungerar även som en gemensam lokal, idealisk för alla typer av firanden och möten. Lokalen ligger smidigt på markplan och har ett praktiskt pentry. Dessutom finns cykelrum och barnvagnsrum, vilket underlättar vardagen. Denna bostad på Österplan erbjuder en unik chans att leva i en vacker och trivsam miljö med hög livskvalitet. Här har du allt inom räckhåll – från livsmedelsbutiker, gym och mysiga kvarterskrogar till caféer, bageri och frisör. Med närhet till naturreservatet Oset, utmärkta kommunikationer och Örebro Universitet, får du det bästa av två världar: stadens puls och en lugn oas att komma hem till. För mer information om den exklusiva interiören och områdets förträfflighet, besök de olika flikarna i annonsen. Maja Nyman på Wallenstedt Fastighetsmäkleri står till din tjänst för att guida dig genom processen.