Logotyp av LF Fastighetsförmedling Örebro
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Örebro

Olofsgatan 9

Ormesta, Örebro kommun

Visa på karta

1 895 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    74 m²
    Våning
    1 av 4, hiss finns
    Avgift
    5 517 kr/mån
    Driftkostnad
    7 920 kr/år

Byggår
2019
Förening
BRF Selmas Park i Örebro
Energiklass
C
Pris/m²
25 608 kr/m²
Premium
Uteplats
Hiss
Här känns varje kvadratmeter genomtänkt. Här bor du i en modern lägenhet om 74 kvm med två bra sovrum, generösa sociala ytor och ett inglasat uterum som förlänger kvällarna långt in på höst och vår. Bostaden har en harmonisk färgskala med vitmålade väggar, tak och vackert eklamellgolv som möter en mjuk heltäckningsmatta i det mindre sovrummet. Det större sovrummet rymmer enkelt en dubbelsäng och har garderober med skjutdörrar. Köket från HTH bjuder på både stil och funktion med vitlackerade luckor, laminatbänkskiva och kakel ovan arbetsytorna, komplett utrustat med Siemens vitvaror. Härifrån flyter planlösningen vidare mot vardagsrum och matplats där stora fönster ger fint ljus och där uterummet blir en självklar samlingsplats året runt. Badrummet är lika praktiskt som fräscht med tvättmaskin, torktumlare och bra förvaring. Läget är idealiskt för dig som vill bo nära både natur och stadsliv. På några minuter når du Örebro universitet och populära Tybblelundshallen. Runt knuten väntar grönområden och skogsstigar för promenader och löprundor. Månadsavgiften om 5 517 kr inkluderar värme och Telia Triple Play, vilket ger både bredband, tv och telefoni. En bostad som kombinerar bekvämlighet och modern standard med ett läge som känns lika rätt för studenten som för den som vill bo bekvämt lite senare i livet. Välkommen till ett hem där varje detalj är vald med omsorg – och där livet får ta plats med stil. TRYGG AFFÄR FRÅN FÖRSTA VISNING TILL NYCKEL I HAND Jag som ansvarig mäklare finns med dig hela vägen och arbetar för att din bostadsaffär ska kännas enkel, transparent och säker. Med stöd från Länsförsäkringar Bank och Försäkring skapar vi tillsammans bästa möjliga förutsättningar för en smidig affär, där du kan fokusera på livet medan vi tar hand om detaljerna. Som köpare via LF Fastighetsförmedling kan du dessutom erbjudas två månaders räntefritt bolån samt tre månaders kostnadsfri hemförsäkring, ett välkommet tillskott i starten av ditt nya boende. För mer information eller bokning av visning, varmt välkommen att kontakta mig på 0766-114 118 alt. [email protected] för mer information om ditt nya hem.