Logotyp av Fastighetsbyrån Östhammar
Logotyp av Fastighetsbyrån Östhammar

Skolgatan 12A

Öregrund, Östhammars kommun

Visa på karta

1 095 000 kr

1 175 000 kr-7 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    65 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 959 kr/mån

Byggår
1948
Förening
BRF Häggen
Energiklass
D
Pris/m²
16 846 kr/m²
Plus
Balkong
Letar du efter en bostadsrätt i Öregrund som erbjuder närhet till havet? Då kan detta vara något för dig. Denna bostadsrätt är belägen på första våningen, vilket gör det enkelt och bekvämt att ta sig både in och ut utan några bekymmer! En av de stora fördelarna med detta boende är dess unika läge med gångavstånd till havet. Tänk dig att kunna ta en promenad längs vattnet eller kanske ett dopp under varma sommardagar. Dessutom är det högt i tak, vilket ger en rymlig och luftig känsla i hela bostaden. BRF Häggen ligger i ett område där du enkelt kan ta del av Öregrunds charmiga omgivningar. Här finns möjligheten att njuta av både natur och ett utbud av caféer, restauranger och butiker inom bekvämt avstånd. Det finns också goda pendlingsmöjligheter för dig som arbetar eller studerar på annan ort. Denna bostadsrätt erbjuder en fantastisk chans att förverkliga drömmen om ett bekvämt boende att sätta sin egen prägel på med det bästa av två världar - lugnet vid havet och närheten till bekvämligheterna. Välkommen att kontakta oss för mer information eller för att boka en visning.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Häggen

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling