Logotyp av Fastighetsbyrån Östhammar
Logotyp av Fastighetsbyrån Östhammar

Långgatan 37B

Öregrund, Östhammars kommun

Visa på karta

1 395 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    87 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    6 445 kr/mån
    Driftkostnad
    6 997 kr/år

Byggår
1951
Förening
BRF Draggen
Energiklass
E
Pris/m²
16 034 kr/m²
Välkommen till centrala Öregrund och denna fina och ljusa lägenhet på Långgatan 37B! Här erbjuds rymliga 3 rum och kök varav ett möjligt uthyrningsrum alternativt en separat del för tonåringen med egen ingång från trapphuset. Bostaden ligger en trappa upp i huset, med hörnläge, vy ut mot gata och en takhöjd på hela 2,60 m vilket bidrar till en luftig och rymlig känsla! Modernt kök med plats för matbord, rymligt och ljust vardagsrum med fönstren åt två håll. Vidare finns 2 sovrum samt badrum med tvättmaskin och ett toalettrum i den möjliga uthyrningsdelen. Goda förvaringsmöjligheter i lägenheten samt ytterligare förråd på vinden. Gemensam tvättstuga och bastu med relax och dusch finns i husets källare. Gemensam innergård. Här bor du i den mest centrala delen av Öregrund och runt knuten har du vackra hamnen med restauranger längst med kajen. På gångavstånd finner du även matbutiker vårdcentral, apotek, systembolag och busshållplats. Bra kommunikation mot Östhammar, Forsmark och Uppsala. Välkommen att kontakta mäklaren med ditt intresse!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF Draggen

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling