Logotyp av SkandiaMäklarna Kristianstad
Logotyp av SkandiaMäklarna Kristianstad

Poppelvägen 31

Odal/Vilan, Kristianstads kommun

Visa på karta

1 150 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    88 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 607 kr/mån
    Driftkostnad
    5 640 kr/år

Förening
HSB BRF Bågfilen i Kristianstad
Energiklass
E
Pris/m²
13 068 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till Poppelvägen 31 och denna välplanerade trerummare i stabil och välskött bostadsrättsförening. Här möts man av generösa ytor, genomgående fina parkettgolv och en ljus, fräsch färgsättning. Planlösningen är öppen och luftig med vardagsrum och hall i direkt anslutning till varandra. Från vardagsrummet nås den inglasade balkongen där man njuter av dagens första kopp kaffe i morgonsolen. Här finns stora fönster som släpper in mängder med ljus och gott om plats för både soffa och matbord. Köket är hemtrevligt med gott om både förvaring och bänkyta, utöver detta finns två sovrum av bra storlek, ett rymligt badrum med tvättmaskin samt en gästtoalett. På Odal/Vilan finns både förskola och lågstadieskola ett stenkast bort, vilket gör denna lägenhet smidig för familjer med små barn. Detta lugna område har även närhet till andra nödvändigheter, såsom vårdcentral, idrottsplats, handelsområde och bussförbindelser. Detta gör lägenheten till det optimala stället att kalla hemma, oavsett ålder och familjesituation. Varmt välkommen att göra en intresseanmälan så hör ansvarig mäklare av sig när det blir aktuellt för visning! Följ oss gärna på Instagram på Skandiamaklarna_kristianstad. Där får ni full uppdatering på både aktuella och framtida förmedlingar.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Bågfilen i Kristianstad

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling