Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Tranås
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Tranås

Östra Bergsgatan 3a

Ö.bergsområdet, Tranås kommun

Visa på karta

825 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    64,5 m²
    Avgift
    3 266 kr/mån
    Driftkostnad
    3 540 kr/år

Förening
HSB BRF Smaragden i Tranås
Energiklass
E
Pris/m²
12 791 kr/m²
Plus
Hiss
Genomgående fräsch och välhållen lägenhet. Lättmöblerat vardagsrum med utgång till balkongen som har ett läge i sydöst med möjlighet att njuta av förmiddagssolen. Ljust och trevligt kök välbevarat med skåpsluckor i original, ljusa väggar samt laminat på golv. Stambytt badrum med kakel på väggarna och plastmatta på golvet, här finns tvättmaskin installerad. Lägenheten erbjuder ett rymligt sovrum med plats för dubbelsäng, för den som är behov av ytterligare sovrum finns möjlighet till ett i anslutning mot köket och vardagsrum. Gott om förvaring i garderober i hallen och i förråd på vinden och i källaren. Bostadsrätten finns i en välskött HSB-förening med väl underhållna fastigheter. Detta genererar en avgift på endast 3 266 kr/mån där värme, vatten och grundutbud av tv-kanaler ingår. Föreningen kan i sina välhållna byggnader erbjuda fina tvättstugor, gym samt övernattningslägenhet. Denna lägenhet är belägen med ett bra avstånd till centrum, härliga Östanåparken och till motionsspåren i Junkarmålen. I närområdet finns goda kommunikationer, gym och badhus.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Smaragden i Tranås

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling