Logotyp av SkandiaMäklarna Norrköping
Logotyp av SkandiaMäklarna Norrköping

Himmelstalundsvägen 20

Norr, Norrköpings kommun

Visa på karta

2 175 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    88 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 943 kr/mån
    Driftkostnad
    7 500 kr/år

Byggår
1942
Förening
BRF Himmelstalund nr 4
Energiklass
E
Pris/m²
24 716 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till en ljus och rymlig trerummare med en unik planlösning där två lägenheter tidigare har slagits samman till en större bostad med extra utrymme, ljus och flexibilitet. Här möts du av en hemtrevlig atmosfär, genomgående fräscha ytskikt och ett generöst ljusflöde tack vare hörnläget och fönster i två väderstreck. Det stilrena köket i vitt utgör bostadens naturliga mittpunkt med gott om arbetsyta och plats för matbord. På var sida om köket finns utgångar till två balkonger, båda med utsikt mot grönområdet utanför. Den ena är inglasad vilket förlänger säsongen och gör den perfekt för morgonkaffet även under svalare dagar. Bostaden erbjuder två rymliga vardagsrum som ger stora möjligheter att anpassa planlösningen efter behov. Det ena rummet kan med enkelhet göras om till ett extra sovrum, se alternativ planlösning för förslag. Det befintliga sovrummet är luftigt och har gott om garderober. Här finns dessutom två hallar med praktiska garderober, en gäst-wc (förberedd för tvättmaskin) samt ett helkaklat duschrum i tidlösa färger. Du bor i en mindre och välskött bostadsrättsförening med låg belåningsgrad och trivsam gemenskap. Läget på Norr ger gångavstånd till Campus och Resecentrum med goda kommunikationer, samt cykelavstånd till både city och Ingelsta Handelscentrum. Välkommen hem!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Himmelstalund nr 4

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling